Uživatelsky definovaný tisk obrázku

Pokud nemůžete provést úpravu definice tiskového výstupu přímo v DOS aplikaci, abyste tam doplnili vložení řídícího kódu pro tisk obrázku, můžete nechat DOSPrint tisknout zadaný obrázek na první straně, na každé straně nebo po výskytu zadaného textu.
V praxi bude asi nejpoužitelnější volba tisku obrázku po výskytu vhodného textu. Chcete-li například doplnit do faktury razítko s podpisem a na faktuře je v této části například text Faktura celkem:, použijte následující postup.

Obrázek s razítkem a podpisem uložte ve vhodném formátu (například JPG, BMP, atd.) a rozlišení na pevný disk počítače.

Pak v Nastavení DOSPrinteru přejděte do záložky Obrázky. Zde přidejte nový záznam uvádějící cestu k souboru obrázku, pořadové číslo a rozměr obrázku.

Číst dál: Uživatelsky definovaný tisk obrázku

Tisk z editoru T602

Pokud stále ještě používáte textový editor T602 a chcete z něj tisknout na novější tiskárny, překopírujte si z adresáře DOSPRINT\T602 do složky s programem T602 soubor DOSPRINT.DST.

V nastavení DOSPrintu zapněte zachytávání portu LPT1 a spusťte T602.
Před tiskem z editoru T602 nastavte v menu tisku jako DST soubor DOSPRINT.DST.
Nyní by tisk měl proběhnout v pořádku.

Číst dál: Tisk z editoru T602

Rychlý tisk na jehličkovou tiskárnu připojenou přes USB

Tisknete-li na jehličkovou tiskárnu připojenou přes USB, kdy se pro tisk obvykle využívá program DOSPrint, může vadit pomalejší tisk a nadbytečné odstránkování při tisku využívajících jen část stránky.
Řešení spočívá v instalaci pomocné tiskárny Generic / Text Only.

Číst dál: Rychlý tisk na jehličkovou tiskárnu připojenou přes USB

Podepsání jinde vytvořených PDF dokumentů

Automatické podepisování PDF dokumentů vytvořených jinou aplikací funguje tak, že PDF dokument uložíte do předem určeného adresáře. DOSPrint vzápětí tento dokument podepíše, případně před podpisem zobrazí a umožní změnu parametrů podpisu. Po podpisu může být dokument přesunut do jiné složky.

Nejprve si zadejte nastavení pro podepsání PDF dokumentu, které může být shodné i pro podepisování PDF dokumentů vytvořených DOSPrintem. Pak v Nastavení DOSPrintu zvolte záložku Podpis PDF, zde záložku Adresáře s PDF k automatickému podpisu a stiskněte tlačítko Nový.

Číst dál: Podepsání jinde vytvořených PDF dokumentů

Tisk do PDF s elektronickým podpisem

Při tisku do PDF pomocí tiskárny PDF - vestavěná tiskárna DOSPrintu lze zároveň PDF dokument opatřit elektronickým podpisem.

Nejprve si do Windows instalujte do osobní složky v úložišti Windows elektronický podpisový certifikát. Obvykle jej vydávají certifikační autority - například Česká pošta.

Číst dál: Tisk do PDF s elektronickým podpisem

DOSPrint v DOSBOXu

Pokud nasazujete DOS aplikaci v prostředí 64 bite Windows a používáte jako virtuální počítač DOSBOX, lze tisknout s pomocí DOSPrintu tak, že:

Číst dál: DOSPrint v DOSBOXu

Ukázky tisku

V následujících ukázkách jsou předveny některé možnosti tisku různého typu písma, velikostí a hustoty, tisk obrázků a čárového kódu.

V této ukázce je předveden tisk textu ve velikosti 80 znaků na palec, písma o dvojité výšce a dvojité šířce, tučného písma a kurzívy. Povšimněte si, že program správně vykresluje i znaky pro čáry.

Číst dál: Ukázky tisku

Popis DOSPrintu

DOSovské programy mohou mít problémy při tisku na novější typy tiskáren. Jedná se především o zařízení určená pouze pro operační systém Windows, multifunkční stroje, tiskárny připojené přes port USB nebo tiskárny neobsahující českou kódovou stránku. V řadě případů může tisk z DOSu komplikovat i řazení úloh do tiskové fronty, kdy může docházet k předčasnému ukončení nebo zkomolení tisku, případně ke zhroucení správce tiskových úloh.

Číst dál: Popis DOSPrintu

© 2022 Daniel Redlich software
Vytvořeno v Joomla 3.9