Popis DOSPrintu

DOSovské programy mohou mít problémy při tisku na novější typy tiskáren. Jedná se především o zařízení určená pouze pro operační systém Windows, multifunkční stroje, tiskárny připojené přes port USB nebo tiskárny neobsahující českou kódovou stránku. V řadě případů může tisk z DOSu komplikovat i řazení úloh do tiskové fronty, kdy může docházet k předčasnému ukončení nebo zkomolení tisku, případně ke zhroucení správce tiskových úloh.

DOSPrint problém řeší tak, že:

  •  zachytává tiskový port LPT a tiskovou sestavu vytiskne na zvolenou tiskárnu
  •  DOSovská aplikace výstupní sestavu uloží do souboru ve zvoleném adresáři, DOSPrint soubor načte, překonvertuje a standardními prostředky Windows vytiskne.
Podporované české kódové stránky:
  • Latin II
  • Kamenických

Další vlastnosti, které by vás mohly zajímat

Podpora velkého množství řídících povelů pro tiskárnu (je-li to možné, nastavte v DOS aplikaci tisk na jehličkovou tiskárnu - tím se usnadní rozpoznání povelu)

Volba pro zvětšení výšky u drobnějšího písma na výšku odpovídající hustotě 10CPI (základní hustota - cca 80 znaků na řádek). Smyslem je zlepšit čitelnost sestav s velkým množstvím informací v řádku.

Schopnost nastavit hustotu písma dle nejdelšího řádku v tiskové sestavě (automatické přizpůsobení velikosti písma).

Možnost automatického přejmenování výstupního souboru (při ukládání souboru k tisku do adresáře). Volbu použijete u aplikací, které ukládají soubory k tisku pod stejným jménem. Protože vytištění rozsáhlé sestavy může chvíli trvat, program umí tyto tiskové soubory přejmenovat a umožnit tak téměř okamžitý tisk další sestavy z dosovské aplikace.

Tisk do PDF. DOSPrint obsahuje i vestavěný PDF konvertor - nepotřebujete instalovat další virtuální PDF tiskárnu.

Možnost odeslání PDF souboru mailem (spustí se mailový klient), automatické uložení PDF do zadaného adresáře.

Tisk obrázků ve formátu BMP, GIF, JPG a WMF.

Tisk čárových kódů v různých formátech.

© 2021 Daniel Redlich software
Vytvořeno v Joomla 3.9