Komu je program ENeschopenky určen

Program ENeschopenky je určen především zpracovatelům mezd, kterým umožňuje jednoduše získat a najednou vytisknout neschopenky pro všechny firmy, kterým zpracovávají mzdy. Přestože nelze eneschopenky přenést přímo do mzdového programu, mohou výstupy z ENeschopenky sloužit jako podklad pro zpracování mezd, případně jako kontrolní nebo archivní sestava.

Další oblastí použití nalezne program v případě, kdy mzdový program vůbec neumožňuje pracovat s eneschopenkami, případně zaměstnavatel si nechává zpracovávat mzdy externě a potřebuje jednoduše a přehledně evidovat neschopenky svých zaměstnanců.

Program umí  elektronické neschopenky načítat z datové schránky (případně z více datových schránek), z portálu VREP nebo přímo z XML souborů. Neschopenky lze exportovat například do formátu Csv, DBF a Excelu.

Číst dál: Komu je program ENeschopenky určen

Postup pro získání neschopenek z portálu VREP

Nejprve je zapotřebí zadat váš kvalifikovaný podpisový certifikát. Pokud jste tak neučinili při prvním spuštění programu, zvolte v levé části hlavního formuláře programu nabídku Nastavení, certifikáty, ISDN. V následujícím formuláři použijte tlačítko Změnit podpisový certifikát a zadejte kvalifikovaný certifikát, který máte registrovaný na ČSSZ. Pak nastavení uložte.

Číst dál: Postup pro získání neschopenek z portálu VREP

Postup pro získání neschopenek z datové schránky

Program může neschopenky různých firem stahovat z jedné datové schránky nebo z datových schránek jednotlivých firem. Budete-li stahovat neschopenky z jediné datové schránky, zadejte její přístupové údaje (jméno a heslo) pomocí nabídky Nastavení, certifikáty, ISDN, kde v následně zobrazeném formuláři zvolíte záložku Datová schránka.

Číst dál: Postup pro získání neschopenek z datové schránky

Postup pro získání neschopenek z XML souborů

Načtení e-neschopenek z XML použijete v případě, že jste zpracovatelé mezd a nemáte přístup na portál VREP ani datovou schránku. V tom případě by si váš klient na svém počítači stahoval XML soubory e-neschopenek ze své datové schránky a vám je zasílal mailem. Tyto neschopenky byste průběžně ukládali do jedné libovolné složky. Při zpracování program kontroluje, že má XML soubor odpovídající variabilní symbol. Je tedy možné do jedné složky ukládat XML soubory více firem.

Číst dál: Postup pro získání neschopenek z XML souborů

© 2022 Daniel Redlich software
Vytvořeno v Joomla 3.9