Postup pro získání neschopenek z datové schránky

Program může neschopenky různých firem stahovat z jedné datové schránky nebo z datových schránek jednotlivých firem. Budete-li stahovat neschopenky z jediné datové schránky, zadejte její přístupové údaje (jméno a heslo) pomocí nabídky Nastavení, certifikáty, ISDN, kde v následně zobrazeném formuláři zvolíte záložku Datová schránka.V případě, že budete neschopenky stahovat z datových schránek jednotlivých klientů, zadejte přístupové údaje k nim ve formuláři pro zadání firmy.Po úvodním nastavení programu zvolte na nástrojové liště tlačítko Neschopenky z ISDN.Zobrazí se formulář se seznamem firem. Je-li seznam prázdný nebo potřebujete zadat novou firmu, použijte tlačítko Nová firma.
V pravém sloupci je indikátor, zda má firma zadané přístupové údaje k vlastní datové schránce. Pokud ne, bude pro zpracování použita datová schránky z nastavení programu.

Firmy, pro které chcete neschopenky získat, by měly být označeny v levém sloupci.
Pak stiskněte tlačítko Další.Dále zadejte časové rozmezí, pro něž chcete e-neschopenky získat. Program přednastavuje počátek období na první den předcházejícího měsíce, konec na včerejší datum. Případné překrývání období s minulými požadavky nevadí, duplicitní neschopenky budou ignorovány.Po stisku tlačítka Stáhnout budou zapsána potřebná podání a neschopenky staženy z datové schránky. Podání se zapisují z toho důvodu, aby bylo zřejmé, zda jste se v zadaném období pokusili neschopenky z datové schránky stáhnout bez ohledu na to, zda pro danou firmu v datové schránce byla uložena nějaké neschopenka.Neschopenky zobrazíte tak, že například myší klepnete na položku Neschopenky v levém seznamu nabídek.
Máte-li ve formuláři neschopenek zadané časové období, pro které jsou neschopenky zobrazovány, nezapomeňte jej například pomocí šipek umístěných vedle data změnit na měsíc, který vás zajímá.
Neschopenky si můžete vytisknout nebo exportovat například do Excelu.Detail neschopenky