Po třiceti letech práce vývojáře účetního a mzdového programu už mne nebaví být trpným příjemcem problematických právních úprav. Zejména "vydařená" zpětná úprava normativních nákladů z ledna 2022, zvýšení stravovacího paušálu s dělenou účinností v průběhu srpna 2022 a snížení platby za státní pojištěnce s nejasnou účinností od srpna/září 2022 mne přiměly s podporou dalších lidí formulovat několik myšlenek a návrhů, které jsem začal předávat a vysvětlovat senátorům Prahy 4 (kde bydlím) a poslancům Pirátů za Prahu (které jsem volil) s cílem alespoň v některých ohledech zlepšit právní stav našich zákonů.

Zároveň jsem si dovolil oslovit uživatele programu Grand, kterých se důsledky problémů popsané v níže uvedeném dokumentu také v nějaké míře týkají, a požádal je, aby alespoň někteří z nich kontaktovali své poslance a upozornili je na ty zákonné problémy, které považují za podstatné a řešitelné touto cestou.

Pokud byste se chtěli k této aktivitě přidat a oslovit svého zastupitele, napište mi prosím mail na redlich zavinac redlich.cz, abych vašeho zastupitele uvedl do seznamu navštívených, aby bylo zřejmé, který poslanec, senátor či politik již byl osloven a s jakým výsledkem, neboť cílem není zastupitele obtěžovat hromadnými akcemi, ale informovat a žádat o pochopení a nápravu.

Zde jsou ke stažení a volnému použití k dispozici dokumenty, které předávám zastupitelům.Oslovení zastupitelé

jméno zastupitele, obvod datum stav výsledek
senátor Pavel Fischer
Praha 4
únor 2023 Setkal jsem se s panem senátorem Fischerem ve velmi příjemné a vstřícné atmosféře. Předané podklady, vypadalo to, že p. Fischer problém chápe a v rámci svých pravomocí se zasadí o nápravu.
poslanci Jakub Michálek a
Olga Richterová
Praha
leden 2023 Byly mailem předané podklady panu Jiřímu Valentovi z MF a tím to skončilo. Další komunikace bez odpovědi, příčina není známá.
senátor Jiří Drahoš
Praha 4
6. 12. 2022 Proběhla velmi příjemná schůzka se vstřícným asistentem panem Martinem Mejstříkem Předané podklady by měly být předány panu Drahošovi a dále, byť s upozorněním na omezené zákonodárné pravomoci Senátu
poslanec Marek Benda
Praha 4
21.11.2022 Osloven mailem bez jakékoliv odpovědi Asi nemá smysl kontaktovat a volit poslance, který ani neodpoví na mail...