Tuhnutí Grandu na počítačích s vícejádrovým procesorem

Na nových počítačích s vícejádrovými procesory může docházet k zamrzání Grandu. Problém odstraníte tak, že:
1) budete instalovat update na verzi alespoň 18.031 nebo si stáhnete program SETCPU.EXE (viz níže uvedené řešení pro starší verze Grandu)
2) ve vlastnostech spouštěcí ikony Grandu, kterou máte pravděpodobně umístěnou na ploše Windows, změníte původní povel například z

C:\GRAND20\G20.BAT

na povel

C:\GRAND20\SETCPU.EXE C:\GRAND20\G20.BAT

Pokud je Grand instalován v jiném adresáři, upravíte si výše uvedený povel dle skutečnosti.
Do vlastností spouštěcí ikony vstoupíte tak, že na ploše ukážete kurzorem myši na ikonu Grandu, stisknete pravé tlačítko myši a v následně zobrazené nabídce zvolíte Vlastnosti.

  Ve formuláři klepnete na záložku Zástupce a zde upravíte údaj Cíl.

 
 

Tento postup je použitelný i pro starší verze Grandu, musíte si zároveň stáhnout program SETCPU.EXE a uložit jej do adresáře se starší verzí Grandu.


Je-li v zástupci pro spuštění Grandu uveden přímo EXE soubor (například C:\GRAND20\G20.EXE), musíte zástupce nasměrovat na povelový soubor, neboť při použití SETCPU nelze ve spouštěcím řádku přímo předat spouštěcí parametr +X a Grand tak poběží pouze v "základním režimu FoxPro" a nebude správně pracovat.
 

Zároveň chci poděkovat firmě FaRMIS s.r.o. z Hradce Králové, která program SETCPU.EXE vytvořila a umožnila mi jej bezplatně mým zákazníkům předat (pouze s podmínkou, že program zůstane v původní podobě).